دسترسی سریع

بیانیه ی مدیر کل استاندارد استان اصفهان در خصوص ۲۵ آبان روز حماسه و ایثار اصفهان

بسم رب الشهداء و الصدیقین
تشییع 370 شهید در آبان 1361 در واقع اوج  قله رفیع ایثار و سرافرازی مردم اصفهان را در دوران دفاع مقدس نشان داد. شهری در یک روز میزبان 370 لاله پرپر شده و همزمان بدرقه راه هزاران نفر از جوانان رشیدش به سوی جبهه‌های حق علیه باطل بود. این اتفاق در تاریخ انقلاب بسیار مهم و در دنیا بی نظیر بود. از همین رو بود که بنیانگذار کبیر انقلاب امام راحل(ره) در این زمینه فرمودند "هیچ جایی نمی‌توان مانند اصفهان پیدا کرد که یک روز تشییع و روز دیگر اعزام به جبهه‌ها  داشته باشند".
حماسه دلاوری‌ها و ازخودگذشتگی‌های مردم شهید پرور و ولایتمدار اصفهان در روز ۲۵ آبان سال 1361 با تشییع پیکرهای گلگون کفن بیش از ۳۷۰ شهید عملیات محرم بر همگان جلوه گر شد تا به پاس تمام رادمردی‌ها، ایثارگری‌ها و حماسه آفرینی‌های رزمندگان خطه‌ی ایثار و مقاومت، این روز به روز "حماسه و ایثار" استان اصفهان نامگذاری گردد.
امروز بزرگداشت ۲۵ آبان روز تجلی ستاره ایثارِ بی‌نظیر اصفهانی‌ها بر جبین تاریخ حماسه ساز ملت ایران؛ نشان از این دارد که مردم اصفهان همچنان در خط انقلاب و در مسیر ولایت بوده و جوانان اصفهانی مانند دهه‌ی 60 پای ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند.
اینجانب از طرف خود، همکارانم و خانواده بزرگ استاندارد استان این روز افتخار آفرین را گرامی داشته و از خداوند منان علو درجات را برای تمامی شهدای کشور بویژه شهدای عملیات محرم؛ و اجر و پاداش معنوی برای بازماندگان آنها خواستارم و امیدوارم بتوانیم در راه حفظ ارزش های انقلاب و پاسداری از خون شهدا صادقانه گام برداریم.
محمود فرمانی
مدیر کل استاندارد استان اصفهان