بنر اداره کل استاندارد استان اصفهان
زمان ديجيتال
سه شنبه 19 آذر 1398  

اخبار

1398/7/16 سه شنبه
نشست خبری مدیر کل استاندارد استان اصفهان
به گزارش روابط عمومی:
به مناسبت آغازهفته استاندارد نشست خبری مدیرکل و مسئولین این اداره با اصحاب رسانه برگزار گردید.
آقای مهندس شفیعی ضمن خیر مقدم به خبرنگاران گفت: در دنیای امروز رسانه ها نقش موثر و بی بدیلی در ارتقا سطح آگاهی مردم ایفا نموده و خبرنگار با اطلاع رسانی دقیق و به موقع بعنوان پل ارتباطی سازمانها و جامعه  این مهم را به انجام میرساند.
وی در ادامه به تشریح عملکرد اداره کل استاندارد اصفهان پرداخت و اظهار داشت :
 در راستای انجام وظائف جاری ازمهرماه گذشته تاکنون کارشناسان این اداره کل از واحد های تولیدی تحت پوشش  تعداد8519 بازدید فنی بعمل آورده اند. همچنین با اجرای طرح جامع اجرای استاندارد ( طاها) 25625 بازدید از مراکز صنفی بعل آمد که طی این بازرسیها 10 مورد جعل علامت استاندارد کشف کردید.
آقای مهندس شفیعی گفت:
در یکسال گذشته  واحد حقوقی اداره کل  در برخورد با متخلفین 115 مورد اعلام جرم  و 218 مورد توقیف و پلمب واحدهای تولیدی را انجام داده است.
وی به 15 موردمحموله توقیفی غیر استاندارد اشاره و اظهار داشت: در مواردی که مستقیم به سلامت و ایمنی مردم مربوط میباشد این اداره کل با هیچ کس مسامحه ای نداشته و از راه مجاری قانونی اقدامات لازم حقوقی را انجام میدهد.
ایشان با اشاره به سال رونق تولید افزود: از مهرماه 97 تاکنون 351 مورد پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و 79 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی  صادر شده است.  
مدیر کل استاندارد اعلام کرد: 1917 مورد بازرسی از تجهیزات شهربازیها انجام شده تا نسبت به استاندارد بودن انها اطمینان حاصل شود و در حا حاضر 16 دستگاه در سطح شهربازیهای استان بعلت عدم تامین شرایط مطلوب پلمب میباشند.
 در پایان آقای مهندس شفیعی گفت: با توجه به جلسه شورای استاندارد استان که با حضور استاندار محترم و معاونین ایشان برگزار گردید مقرر گردید همه ادارات و نهادهای اجرایی استان در خصوص استاندارد سازی آسانسورها و موتورخانه های مراکز خود با این اداره کل همکاری لازم را انجام دهند.

نسخه قابل چاپ
.