بنر اداره کل استاندارد استان اصفهان
زمان ديجيتال
سه شنبه 19 آذر 1398  
1397/12/6 دوشنبه
برگزاری دوره آموزشی نحوه اعطای نشان حلال و اهمیت آن برای حضور در بازار مشترک اسلامی توسط اداره کل استاندارد استان اصفهان

نظر به اینکه به موجب قانون جدید، سازمان ملی استاندارد تنها مرجع ذی صلاح اعطا کننده نشان حلال می باشد و پروانه هایی که پیش از این، برای برخی از واحدهای تولیدی صادرشده بود از اعتبار ساقط میگردد. لذا لازم است طبق دستورالعمل و شرایط جدید سازمان ملی استاندارد واحدهای متقاضی  اقدام به اخذ پروانه حلال نمایند .

همچنین با عنایت به درخواست مکرر و پیگیری متقاضیان دریافت این نشان بویژه صادرکنندگان و واردکنندگان مرتبط با این مقوله، در خصوص کسب آگاهی نسبت به دستورالعمل های مربوطه و فرآیند دریافت پروانه استاندارد حلال ، این اداره کل با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان، اقدام به برگزاری دوره «نحوه اعطای نشان حلال و اهمیت آن برای حضور در بازار مشترک اسلامی » در حوزه های تولید و توزیع تحت پوشش مرتبط با موضوعیت حلال (غذایی-بهداشتی سلولزی-نساجی-دارویی) نمود.

در این سمینار یک روزه که که با حضور آقای دکتر شجاعی مشاور ریاست سازمان ملی استاندارد ایران  ، مهندس امینی مدیرکل دفتر نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی سازمان ملی استاندارد ایران  و آقای مهندس شفیعی مدیر کل استاندارد ایران و جمعی از مسئولین ادارات و مدیران عامل واحدهای تولیدی-مدیران کنترل کیفیت-کارشناسان رسمی استاندارد-شرکتهای داروسازی-دستگاههای اجرایی-اعضای هیئت علمی آزمایشگاهها برگزار شد  سخنرانان  مطالب خود را در اینخصوص ارائه نمودند.

در بخش اول این جلسه  آقای مهندس امینی و آقای دکتر شجاعی مشاور محترم ریاست سازمان ملی استاندارد ایران در امر حلال به مباحث کلی در مورد نشان حلال و وضعیت موجود در بین کشورهای اسلامی و آقای حجه الاسلام کوچک زاده نماینده ولی فقیه سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان  به مباحث دینی و فقهی در مقوله حلال اشاره کردند.

 در بخش دوم  این کارگاه آموزشی سرکار خانم دکتر غنوی رئیس گروه نظارت براجرای استانداردهای حلال دفتر نظارت بر استاندارد بهداشتی و حلال- سازمان ملی استاندارد ایران مطالبی در رابطه با اصول و ضوابط فنی برای پیاده سازی استانداردهای حلال طبق روش اجرایی و دستورالعمل های سازمان ملی استاندارد ارائه داد.

در پایان  از طرف اداره کل استاندارد استان اصفهان برای کلیه فراگیران گواهینامه آموزشی صادرگردید.

عكس هاي مرتبط :

نسخه قابل چاپ
.